Pécsi útfelújítások 2023-2024Megnézem
Kezdőlap / Hírek / PTE / Megalakult a Magyar Egyetemek Fenntarthatósági Platformja

Megalakult a Magyar Egyetemek Fenntarthatósági Platformja

A Pécsi Tudományegyetem kezdeményezésére, tizennégy hazai egyetem keretmegállapodása alapján csütörtök délelőtt Pécsett megalakult a Magyar Egyetemek Fenntarthatósági Platformja. A szövetség célja a fenntarthatóság témakörében a jó gyakorlatok egymás közötti megosztása, rendszeres közös akciók szervezése, valamint szorosabb együttműködés kialakítása a fenntarthatósági célokat szolgáló fejlesztések érdekében.

A Pécsi Tudományegyetem (PTE) Szenátusi Tanácstermében tartott eseményen Raisz Anikó, a Technológiai és Ipari Minisztérium környezetügyért és körforgásos gazdaságért felelős államtitkára és Hankó Balázs, a Kulturális és Innovációs Minisztérium felsőoktatásért felelős helyettes államtitkára egyaránt üdvözölte a kezdeményezést, és maximális támogatásukról biztosították az újonnan megalakult platformot. Az eseményen elhangzott, hogy a szövetség tagjai évente szerveznek közös akciókat, eseményeket, konferenciákat és egyetemek közötti kihívásokat, melyek szintén a fenntarthatóság jegyében zajlanak majd. Ezen felül a nemzetközi kapcsolatrendszerükön keresztül is támogatják egymást a résztvevő felsőoktatási intézmények, és lehetőséget teremtenek egymás számára, hogy nemzetközi szakmai fórumokon és eseményeken is részt vegyenek.

A csütörtöki rendezvényen tizennégy egyetem képviselői írták alá a megállapodást. A Magyar Egyetemek Fenntarthatósági Platformjának (MEFP) tagja: Budapesti Corvinus Egyetem, Budapesti Gazdasági Egyetem, Budapesti Metropolitan Egyetem, Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, Eszterházy Károly Katolikus Egyetem, Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem, Miskolci Egyetem, Nyíregyházi Egyetem, Óbudai Egyetem, Pannon Egyetem, Pécsi Tudományegyetem, Semmelweis Egyetem, Soproni Egyetem, Szegedi Tudományegyetem.

Mint ismert, Magyarország első egyetemének missziója a PTE Zöld Egyetem programmal bátorítani a legjobb gyakorlatot, újítást a fenntarthatóságra, fenntartható gazdálkodásra vonatkozóan és a tudomány, oktatás segítségével formálni, erősíteni az ökológiai tudatosságot. A Pécsi Tudományegyetem célja a környezettudatos szemléletformálás, illetve annak népszerűsítése és katalizátora a fenntartható fejlődési célok megvalósítását célzó zöld innovációknak. Ebbe a sorba illeszkedik a csütörtökön aláírt keretmegállapodás is, és a MEFP megalakulása, vállalt célkitűzései, amely révén a fenntarthatóságért elkötelezett magyar egyetemek kölcsönösen előnyös, példaértékű közös tevékenységet folytatnak, és ezáltal a társadalom, a felsőoktatás és a tudományos közélet számára egyaránt hasznos eredményeket teremtenek meg és érnek el.

További információ:

Kottász Gergely

PTE sajtóreferens

+36309661257