Dávid-Barrett Tamás evolúciós viselkedéskutató, akinek kutatásai arra keresik a választ, hogy milyen tulajdonságok teszik lehetővé az emberek számára, hogy nagy és kulturálisan összetett társadalmakban éljenek. Különösen érdekli a társadalmi hálózatok felépítése és szabályozása, valamint a társadalmi hálózatépítő tulajdonságok evolúciós eredete.
Jelenlegi kutatásának középpontjában a Structural Microfoundations elmélet áll, amely azt mutatja be, hogyan változik a társadalom szerkezete a demográfiai folyamatok hatására.
Tamás az Oxfordi Egyetem Trinity College-ában tanít, továbbá a helsinki Väestöliitto Népességkutató Intézet munkatársa, valamint tagja a Királyi Antropológiai Intézetnek és a Királyi Művészeti Társaságnak. Az oxfordi munkássága mellett korábban a kieli Világgazdasági Intézethez (Németország) és a santiagói Universidad del Desarrollo-hoz (Chile) is kötődött.
Tanulmányait Londonban, Cambridge-ben és Budapesten végezte. Mielőtt tudományos pályára lépett, egy fejlődő gazdaságokra szakosodott kutatási tanácsadó céget vezetett. Nemrég fejezte be könyvét arról, hogy miért és hogyan alakulnak különbözőképpen a nemi normák a világ különböző kultúráiban és történelmi korszakaiban. A Gendered Species című kötet magyar fordítása ‘A patriarchátus természetrajza’ címen május 15-én jelenik meg – a könyv az evolúciós antropológia szemszögéből vizsgálja a patriarchális rendszerek kialakulását és fennmaradását, izgalmas betekintést nyújtva abba, hogyan formálják társadalmainkat a biológiai és kulturális tényezők.