Pécsi útfelújítások 2023-2024Megnézem
Kezdőlap / Hírek / Sport / Bajnok lett felnőtt csapatunk a Duatlon Országos Bajnokságon

Bajnok lett felnőtt csapatunk a Duatlon Országos Bajnokságon

Balatonbogláron rendezték idén a Duatlon Országos Bajnokságot. Szombaton az egyéni versenyszámokat, vasárnap pedig a mix váltó versenyt bonyolították le. A PSN Zrt. – Pécsi Sportiskola felnőtt csapata a második napon országos bajnoki címet szerzett.

Az egyéni versenyben kiemelkedően teljesített Surján László, aki az újonc1-es korosztályban 5. helyezést ért el. Az eggyel nagyobb korcsoportban Halász Jakab 12. lett, a serdülők között pedig Tatai Csanád a 9. helyen zárt. Kiváló első futással kezdett versenyzőnk, viszont a kerékpározás elején sajnos elesett, így lemaradt az előtte haladó bolyról, azonban a második futás során visszaküzdötte magát az első 10 közé. A sprint futamban sajnos több versenyzőnknek is balszerencsés napja volt, ketten is a verseny feladására kényszerültek. Soós Gergő viszont kiváló versenyzéssel, kerékpár során kiemelkedő erőt mutatva, az abszolút 7. helyen ért célba. A férfi felnőtt csapat (Soós Gergő, Péter Benedek és Fehér Tibor) első helyezést ért el.

A második nap a fiatalabb korosztályok mix váltó versenyével indult, ahol gyermek és serdülő csapatunk jól helytállt. A következő futamban indultak az utánpótlás 2 és felnőtt versenyzőkből álló csapatok. Péter Benedek erős kezdéssel nyitott, viszont kerékpározás során kisebb hátrányt szedett össze. Bonecz Boglárka élete első duatlon versenyén próbálta tartani a tempót a tapasztaltabb versenyzőkkel, de a kerékpározásra egyedül maradt, ami ugyancsak megnehezítette a dolgát. Soós Gergő a második napon is jó formában volt, sokat ledolgozott a kialakult időhátrányból, így kedvező helyzetből indulhatott a csapat negyedik tagja. Sárszegi Noémi tovább csökkentette a lemaradást, a bajnoki cím kérdése a második futás során dőlt el. Itt a pécsi versenyző volt a gyorsabb, megelőzte a budaörsieket.

A csapat az abszolút 2. helyen ért célba, a felnőtt kategóriában pedig bajnoki címet szerzett.

Másik felnőtt csapatunk a 10. helyen, utánpótlás 2 alakulatunk pedig a 14. helyen zárt.