Pécsi útfelújítások 2023-2024Megnézem
Kezdőlap / Hírek / Sport / Mocsári Bence világkupagyőztes

Mocsári Bence világkupagyőztes

Mocsári Bence elképesztő eredményt ért el a Paratriatlon Világkupán. A PSN Zrt. – Pécsi Sportiskola versenyzője aranyérmet szerzett a sorozat tatai napján.

A versenyen 750 méteres úszással indítottak a paraatléták, a férfiaknál Mocsári Bence 10 perc és 41 másodperccel zárt, ezzel megelőzve a litván Cesonis Ernestast (00:12:50) és a lengyel Adam Slizt (00:13:44).

Ezek után egy hosszabb, húszkilométeres kerékpárverseny rajtolt el, amit Bence a kiemelkedő 27 perccel végzett. A versenyszámnak  egy öt kilométeres futással vetettek véget, mely három kört jelentett a helyszínen. Mocsári Bence volt az egyetlen, aki 18 perc alá tudott menni (00:17:34), és ez aranyérmet jelentett számára. A levegő 24,5, az Öreg-tó vize pedig 29,1 fokos volt. A pécsi versenyző összesített ideje: 00:57:26.