Az iskolai zaklatás mára súlyos társadalmi problémává vált, amely a gyerekeken túl családokat, pedagógusokat és teljes közösségeket érint. A Delta Produkció által indított NEM OKÉ – Állítsuk meg az iskolai zaklatást! országos kampány célja, hogy a színház és a közösségi párbeszéd erejével mutasson rá a jelenség következményeire és a lehetséges megoldásokra.
Pécs első vidéki városként csatlakozik a programhoz, amelynek kiemelt eseménye a „Darázs” című díjnyertes előadás lesz 2025. december 4-én, 19:00-kor a Zsolnay Kulturális Negyed E78-as termében. A felnőtteknek szóló pszichothriller a gyermekkori bántalmazás hosszú távú hatásait mutatja be.
Az előadást követően pécsi szakemberek részvételével feldolgozó kerekasztal-beszélgetés várja a résztvevőket, amely a helyi közösségi megoldásokra, a gyerekek érzelmi biztonságára és a felelős jelzőrendszer kialakítására fókuszál.
A pécsi esemény az Önkormányzat, a Pécsi Szülői Közösség, az Oktat.lak Oktatási Stúdió és több helyi intézmény – köztük az ECSGYK gyermekjóléti szolgálat- együttműködésében valósul meg. A kezdeményezéshez további partnerek, vállalkozások és magánszemélyek is csatlakozhatnak.
A program első, városi szintű kiemelt partnere a Prohuman Zrt., további partnerei pedig a Lunag Kft., Koteschel Allfinance és a Rezzen. Mindannyian elkötelezetten támogatják a gyerekek lelki biztonságát és a közösségi felelősségvállalás kultúráját. Számos szervezet, szakember és ismert személy állt már a kampány mellé, hogy követként együtt formálják a változást – Pécsett többek között a Pagony Gyermekkönyvesbolt, az Élményzóna, az OkosÉletvezetés és a Mindfluencer Egyesület.
Esemény linkje
Regisztráció
További információ és támogatási lehetőség
