A Pécsi Tudományegyetem (PTE) Kooperatív Kutatás-Fejlesztési Programja olyan innovatív projekteket támogat, amelyek egyetemi és vállalati együttműködésben valós piaci igényekre nyújtanak megoldást. A program 2024 őszi fordulójában a PTE és a budapesti székhelyű Test Innovation Technology Zrt. (TestIT) közös pályázata nyert támogatást egy AI-alapú szoftvertesztelési és folyamatoptimalizálási rendszer fejlesztésére. Az erről szóló együttműködést a napokban írta alá Trócsányi András, a PTE Természettudományi Kar dékánja és Szentiványi Mátyás, a TestIT ügyvezetője.
A projekt célja egy olyan mesterséges intelligencia alapú rendszer létrehozása, amely új szintre emeli a nagyvállalati szoftverminőség-biztosítást és üzleti folyamatmenedzsmentet. A megoldás alkalmazása révén a vállalatok csökkenthetik szoftverminőség-biztosítási költségeiket, egyúttal növelhetik folyamataik hatékonyságát és átláthatóságát. A rendszer automatizálja a tesztelési folyamatok jelentős részét, csökkentve a humánerőforrás-igényt. A szoftver lehetővé teszi a vállalatok számára, hogy már ma felkészüljenek a jövő üzleti és technológiai kihívásaira az AI-vezérelt folyamatoptimalizálás és tesztelés révén.
Az együttműködés kapcsán Trócsányi András dékán hangsúlyozta: „Ezzel az együttműködéssel mind a hallgatóink, mind az oktatóink nyerhetnek, hiszen még inkább gyakorlatorientálttá válik a képzésünk” – mondta a Természettudományi Kar vezetője.
Szentiványi Mátyás, a TestIT ügyvezetője hozzátette: „Hiszünk abban, hogy a jövőt az együttműködések formálják. A PTE-vel és Pécs városával hosszútávra tervezünk. A piaci ismeretek oktatásba való integrálása, a közös projekteken való partneri együttműködés mellett fontos számunkra, hogy a diákoknak megmutassuk, hogy a PTE-n megszerezhető tudás értékes és piacképes, valamint Pécs városában komoly karrierlehetőségek vannak” – mondta el az ügyvezető.