Pécsi útfelújítások 2023-2024Megnézem
Tour de Hongrie 2024Megnézem
Kezdőlap / Hírek / Sport / Hegyi OB 2023

Hegyi OB 2023

A Magyar Kerékpáros Szövetség (MKSz) országúti szakága és a Zengő Sportegyesület szervezte a 2023. évi Kerékpáros Országos Hegyi Bajnokságot szeptember 16-án. A Pécsi Sport Nonprofit Zrt. – Pécsi Sportiskola társrendezőként vett részt az eseményen. Az országos bajnokság két távjára összesen 138 nevezés érkezett.

A 2023-as Hegyi OB rövid távjára (17 km) összesen 25 klub 72 versenyzője nevezett. Az abszolút győztes Dorogi Alex Martin, a Kőbányai Torna Club SE U17-es korosztályú versenyzője lett, aki 30 perc 58 mp alatt teljesítette a Magyarhertelend – Lapis közötti távot. A hölgyek közül a pécsi születésű Mudra Málna, a Csepel-szigeti Kerékpár és Triatlon SE U17-es versenyzője ért elsőként a célba 34 perc 39 mp alatt.

A hosszabb, 22 km-es távra 25 klub 66 kerékpárosa adta le nevezését. Az abszolút győztes Palumby Zsombor, a Sport Vision és Solution Kft. kerékpárosa lett 39 perc 8 mp-es idővel. A leggyorsabb hölgy, Zsankó Petra, a Massi Tactic Womens Team sportolója volt. Ő 41 perc 41 mp alatt teljesítette a Magyarhertelend – TV-torony közti versenyt.

Az ifj. Vadas Gábor-emlékdíjat, egy Zsolnay-vázát, a hosszú táv abszolút győztese, Palumby Zsombor kapta.

Forrás: psnzrt.hu