Pécsi útfelújítások 2023-2024Megnézem
Kezdőlap / Hírek / Sport / Konkoly Zsófi ezüstérmes, Iván Bence hetedik

Konkoly Zsófi ezüstérmes, Iván Bence hetedik

Konkoly Zsófia, világbajnoki címe mellé, egy ezüstérmet szerzett a paraúszó világbajnokság harmadik versenynapján, Manchesterben. A PSN Zrt. – Pécsi Sportiskola másik úszója, Iván Bence is megkezdte világbajnoki szereplését szerdán, és 200 méter vegyesúszásban a hetedik helyen zárt.

Mint arról beszámoltunk, zseniális úszással, világbajnok Konkoly Zsófi! A PSN Zrt. – Pécsi Sportiskola paralimpiai bajnok úszója a 200 méteres vegyesúszás SM9-es kategóriában ért elsőként célba és megvédte világbajnoki címét Manchesterben, a paraúszó világbajnokság második versenynapján. Zsófi szerdán 100 méter pillangóúszásban indult, és elsőként jutott a fináléba. A pécsi úszó aztán a döntőben 1:08.63-as idővel a második helyen ért célba, akit csak a kínai Xu Jialing előzött meg.

Iván Bence is megkezdte világbajnoki szereplését szerdán. A PSN Zrt. – Pécsi Sportiskola úszója 200 méter vegyesúszásban jutott döntőbe, és ott, 2:58.64-es idővel a hetedik helyen zárt.

A manchesteri vb-n, ami vasárnapig tart, a versenyszámok arany- és ezüstérmes sportolói országkvótát szereznek a 2024. augusztus 28. és szeptember 8. közötti párizsi paralimpiára.