Pécsi útfelújítások 2023-2024Megnézem
Kezdőlap / Hírek / Városi hírek / Nyugati Városrészi Óvoda bemutatkozása

Nyugati Városrészi Óvoda bemutatkozása

Szigeti városrészben 11 helyen

Intézményünk, a Nyugati Városrészi Óvoda kilenc tagóvoda összevonásával 2007-ben jött létre. 2013-ban további két telephellyel bővültünk. Tagóvodáink: Nyugati Városrészi Óvoda (Mezőszél), Hajnóczy Utcai Tagóvoda, Ajtósi Utcai Tagóvoda, Magyar Lajos Utcai Tagóvoda, Közraktár Utcai Sportóvoda, Radnóti Utcai Tagóvoda, Esztergár Utcai Tagóvoda, Nagy Jenő Utcai Tagóvoda, Zipernowsky Utcai Tagóvoda, Rácvárosi és Istenkúti Tagóvoda. Összesen több mint 800 kisgyermek jár óvodáinkba. Pedagógusaink munkáját pedagógiai asszisztensek, gyógypedagógusok, óvodapszichológus segítik. Nevelőtestületünk törekszik a korszerű pedagógiai módszerek megismerésére, alkalmazására.

Játékaink, játszótéri eszközeink mindenütt színes, változatos tevékenységeket, mozgáslehetőségeket biztosítanak a gyermekek számára.

Együtt egyedien

Az uránvárosi részen található intézményegységeink közös pedagógiai értékrend mellett, saját arculattal bírnak. Van sportos, magyar népi kultúrát ápoló, madárbarát intézményünk is. Óvodáink közül több is Zöld Óvoda, és Boldog Óvoda címmel büszkélkedhet. Mindennapjainkban jelen van a játék, mozgás, tanulás, kirándulás. Rendszeresen járunk kulturális programokra.

Központi óvodánkban jól megfér egymás mellett a természetbarát szemlélet a robotikával és a kompetencia alapú neveléssel. Az Ajtósi ovi „Biztonságos Óvoda” cím tulajdonosa és jól működik az Ovi-zsaru program is. Az Esztergár oviban (Csacsis ovi) tiszta és vegyes életkorú csoportokat is találhatnak a szülők. Délutáni szabadon választott foglalkozások „Erőnyerő” torna várja a fiúkat, aerobic a lányokat és Ovi – jóga is színesíti a palettát. A Hajnóczy óvodában a Mozgáskotta módszermelletta „Csodapalota” tehetségfoglalkozásokon is részt vehetnek a gyerekek. Istenkúti óvodánk népi hagyományőrző napokkal várja a gyerekeket a Mecsek ölében. Úszás, korcsolya, sószoba, ezzel vár a Sportóvoda. A Magyar Lajos Utcai Tagóvodánk egyedisége a gyönyörű parkosított udvar, valamint a tehetséggondozó műhelyeikben (vizuális és drámapedagógia) rejlik. A Nagy Jenő Utcai oviban a gyerekek havonta járnak kirándulni. A Radnóti ovi sajátossága a „Fürkész szoba” darázsgarázs és süntanya. Rácváros néphagyomány-éltető óvodai programot kínál. A Zipernowsky egy kis zöld sziget a házak között bokorsátorral, sok kirándulással.

Miért a Nyugati?

 • Mert megtalálható benne minden, ami mozgás, ami zene, ami természetvédelem, ami élmény, ami tudás, ami móka és kacagás.
 • Mert személyre szabott fejlesztést kapnak a gyermekek
 • Mert nagyszerű, jól képzett óvodapedagógusok dolgoznak nálunk
 • Mert itt jó óvodásnak lenni!

Nyugati Városrészi Óvoda

 • Uránvárosban az egyetemi városrészben található. Biciklivel, busszal, autóval is könnyen megközelíthető.
 •  Az óvoda öt csoporttal működik, életkor szerinti megosztásban. Külön tornateremmel rendelkezik, amely jól felszerelt mozgást fejlesztő eszközökkel.
 • Az óvoda udvarán folyamatosan bővülő játszótér várja a gyermekeket
 • Az óvodai nevelő-oktató munka alapja az élménypedagógia. Emellett „Zöld Óvodaként” kiemelt feladat a környezettudatos magatartás kialakítása és az egészséges életmódra nevelés.
 • A nevelőtestület a pedagógiai tevékenység folyamatos gazdagítására törekszik, így kerül be mindennapjainkba a Robotika, és a Sakkjátszótér program. Az óvodai programok (Madarász-ovi, állat asszisztált foglalkozás, tanulmányi kirándulás, színház-, múzeum-, és könyvtárlátogatás, stb.) lehetővé teszik, hogy a kisgyermekek saját élményeiken, tapasztalataikon, felfedezéseiken keresztül jussanak tudáshoz.
 • Választható különórák az angol, torna, zeneovi, hittan
 • Az óvodai életet jó hangulatú családi rendezvények színesítik (Csiperke-nap, Márton-nap, Gyermeknap, ünnepi barkács-délutánok)

Nyugati Városrészi Óvoda Ajtósi Dürer Utcai Tagóvodája

 • Az óvoda Pécs uránvárosi részén épült, a lakótelep közepén, panelházak ölelte kis zöld oázis.
 • 3 osztatlan csoporttal működnek
 • Céljuk a személyiség kibontakoztatása mellett elősegíteni a hátrányok kiegyenlítését az egyéni fejlődési ütem figyelembevételével
 • Minden évben több udvari programot szerveznek. Ősszel az őszi kavalkád, tavasszal a tavaszi kavalkád, nyáron pedig az évzárót, gyereknapot is a szabadban töltik.
 • Programjaik: Madarász-ovi, játszóházak, színház- könyvtár- múzeumlátogatások, kirándulások, városnéző séták, Ovi-zsaru foglalkozások a Baranya Megyei Rendőrkapitánysággal együttműködve, jeles napokhoz kapcsolódó különböző programok, hangulatos óvodai ünnepek.
 • Szolgáltatások az oviban: Zenés gyermektorna, néptánc, angol nyelvoktatás, judo, kosárlabda, kutyásterápia, ökomenikus hittan, úszásoktatás, korcsolya oktatás.
 • Látogassanak el hozzájuk, ismerkedjenek meg velük!

Nyugati Városrészi Óvoda Esztergár Lajos Utcai Tagóvoda

 • Az óvoda nyugodt, a város forgalmas, szennyezett útvonalaitól távol, zöld környezetben, jól megközelíthető helyen található.
 • Tágas udvara a hatalmas, árnyat adó fákkal, természetes anyagokból készült mozgásfejlesztő játékokkal, kedvező színtere a gyermekek mozgás-, és játékigényének kielégítéséhez, szabadtéri programok lebonyolításához.
 • Öt csoportos óvoda, négy homogén illetve egy vegyes életkorú csoporttal.
 • Az óvoda tornaszobája lehetőséget biztosít a különböző mozgásformák gyakorlására, illetve gazdag kínálata a sokoldalú mozgásfejlesztés alapjául szolgál (Mozgáskotta, Montessori eszközök).
 • Ovisaik életét változatos programokkal és élményekkel színesítik, rendszeres látogatói a Bóbita Bábszínház és a Pécsi Harmadik Színház előadásainak, a Tudásközpontban lebonyolított foglalkozásoknak, múzeumoknak, kiállításoknak.
 • Délutáni, szabadon választható foglalkozásaik: zenés angol, „Erőnyerő” torna fiúknak, aerobic lányoknak, Ovi – jóga.
 • Hivatásukat magas színvonalon, odaadással, jó hangulatban végzik. Nyitottak az újdonságokra, fontosnak tartják az önképzést, szakmai továbbképzéseken való részvételt. Nyugodt, vidám, inspiráló, szeretettel teli légkörben, otthonos környezetben, magas színvonalon biztosítják a gyermekek sokoldalú, fejlődését.

Nyugati Városrészi Óvoda Hajnóczy Utcai Tagóvodája

 • Pécs nyugodt, csendes, jól megközelíthető lakókörzetében fekszik a Hajnóczy óvoda.
 • A 2017-ben felújított épület és játszó udvar biztosítja az óvodások számára a korszerű, modern, gyermekbarát, biztonságos környezetet 3 osztott életkorú csoportban.
 • A családokkal szorosan együttműködve, sok óvodai programmal, kezdeményezéssel biztosítják az élménydús óvodai éveket, az iskolafelkészítés folyamatát.
 • Ayres mozgásfejlesztő eszközökkel, Mozgáskotta programmal, Pekk-tornával segítik minden kisgyermek fejlődését és a felzárkóztatást, szakképzett fejlesztőpedagógusok támogatásával.
 • Az óvoda lehetőséget ad több sportág kipróbálására (judo, ovi-kosár, Bozsik-foci, ovi-úszás) és nyelvi alapozásra az ovi-angol, és ovi-német szolgáltatásokkal.
 • A gyermekek egészségmegőrzését szolgálja a szabad levegőn történő játék mellett az óvoda sószobája, amit heti rendszerességgel használnak a csoportok
 • A Hajnóczy óvoda olyan hely, ahol hisznek abban, hogy minden gyermek tehetséges, kezdeményező, kreatív, egyéni ötletek megvalósítására képes, problémahelyzeteket megoldani tudó, nyitott, másokat elfogadó, érzelmekben gazdag, harmonikus személyiségű iskolássá-, boldog felnőtté válhat. Várnak szeretettel, látogass el honlapjukra és légy Te is Hajnóczy-ovis!

Nyugati Városrészi Óvoda Istenkúti Tagóvodája

 • Az óvoda családiházas övezetben, távol a város zajától, szép környezetben, jól megközelíthető helyen, Istenkúton található.
 • A családiház jellegű óvodaépületben két, vegyes életkorú gyermekcsoporttal működnek.
 • A napi tevékenységeiket, ünnepeiket a természet változásaihoz, a Jeles, hagyományőrző napokhoz, Zöld Jeles napokhoz, rendezvényekhez kötik.
 • Intézményük udvarának szépítésére, Zöldítő napokat tartanak, aminek keretében a gyermekekkel és szüleikkel együtt gazdagítják virágokkal, évelő növényekkel árnyékot és termést adó fákkal környezetüket.
 • Madárbarát óvodaként kiemelt figyelmet szentelnek a környezetükben élő madarak védelmére, megfigyelésére, gondozására
 • Szülői igényekhez igazodva, lehetőséget kínálnak délutánonként külön foglalkozások keretében- ovis hittan foglalkozásra, játékos nyelvtanulásra, zenés tornára, kézműveskedésre.
 • Szeretettel várják az óvodásokat, hogy a nevelési programunkban megfogalmazott értékeket a családdal közösen, együttműködve valósítsák meg.

Nyugati Városrészi Óvoda Közraktár utcai Sportóvoda

 • A Sportóvoda az Uránvárost Kertvárossal összekötő felüljáró alatt helyezkedik el.
 • Az óvoda négy,életkori szempontból homogén összetételű gyermekcsoporttal működik. amelyek gazdagon felszereltek, mozgásfejlesztő eszközökkel.
 • Külön tornateremben napi rendszerességgel, változatos mozgásformákkal biztosítják az egyénre szabott, differenciált mozgás és személyiség fejlesztést
 • Az óvoda udvarán gumi burkolatú sportpálya, mini-golf pálya, ezen kívül a hinták, mászókák, homokozók, labda tölcsér, kerékpárok, kismotorok és más szabadidős játékok várják az örökmozgó kicsiket.
 • A mozgás mellett tevékenységeikben jelen vannak a tehetséggondozó és felzárkóztatást támogató módszerek is pl.: Így tedd rá, Veronika zeneprojekt.
 • A nyelvoktatás is helyet kap: angol, valamint német nyelvvel ismerkedhetnek a gyermekek és természetesen a Zeneovi sem maradhat ki a palettából.
 • Ünnepeiket családi értékekre és az óvoda hagyományaira építik, melyek közül az OVI-olimpia egy igazi kuriózum, az Alapítványi Vacsoraest pedig a szülők körében rendkívül közkedvelt

Nyugati Városrészi Óvoda Magyar Lajos Utcai Tagóvoda

 • Az óvoda Uránváros csendes övezetében helyezkedik el, hatalmas zöld területtel körülvéve, gyönyörű parkosított udvarral
 • Három vegyes életkorú csoportban várják a gyermekeket családias légkörben.
 • Jól felszerelt tornateremmel és mozgásfejlesztő eszközökkel rendelkeznek (Mozgáskotta, Wesco, Ovi-foci stb.). A nagycsoportos gyermekek részt vehetnek a nyolc hetes vízhez szoktató programon a Bánki Uszodában
 • Különösen fontos számukra a környezettudatos magatartás alakítása. Sokat kirándulnak, Madarász ovifoglalkozásokat és állat-asszisztált foglalkozásokat, kutyaterápiás fejlesztéseket szerveznek
 • Családokkal közös programokat rendeznek, úgymint Márton napi lámpás felvonulás, adventi készülődés, udvarrendezés, közösségi nap, gyereknap.
 • A gyermekek értelmi fejlődését sokszínű tevékenységgel segítik: kísérleteznek, felfedeznek, mesélnek, verselnek, énekelnek, rajzolnak, festenek, mozognak
 • Tehetséggondozó műhelyeikben (vizuális, zenei és drámapedagógiai) lehetőség van a kiemelkedő képességek kibontakoztatására. Rendszeresen indulnak pályázatokon (rajz, sport, alkotói stb.).

Nyugati Városrészi Óvoda Nagy Jenő Utcai Tagóvoda

 • A Nagy Jenő Utcai Tagóvoda a belvárosban, jól megközelíthető helyen várja a leendő óvodásokat. Műemlék épületben, stílusos csoportszobákkal, zárt, fás, biztonságos udvarral, és tornateremmel rendelkeznek.
 • Az óvoda öt csoportos, melyekbe csoportonként közel azonos életkorú gyermekek járnak.
 • Az óvoda elhelyezkedéséből adódóan kihasználják a könyvtár, múzeumok és a belváros közelségét, ami lehetőséget biztosít az élményalapú tanulásra az óvoda falain kívül is.
 • Az életkori sajátosságokat figyelembe véve havi rendszerességgel kirándulásokat, tanösvény járást, városismereti sétákat, sportprogramokat szerveznek.
 • Téli napokon betegségmegelőzés céljából, heti rendszerességgel látogatják só szobájukat.
 • Délutáni foglalkozások is elérhetőek az óvodában (angol, jóga, dzsúdó, hittan, torna)
 • Akinek sikerült felkelteniük az érdeklődését, látogasson el az óvoda honlapjára.

Nyugati Városrészi Óvoda Radnóti M. Utcai Tagóvoda

 • A 4 csoportos óvoda egy kétszintes, részben felújított épületben Uránvárosban található.
 • „Bringabarát” óvodában mini KRESZ pályával, kerékpár tárolókkal népszerűsítik a kerékpáros közlekedést.
 • Óvodakertükben „madárbarát mintakert tanösvényt” alakítottak ki, melynek a városunkban egyedülállóan mYnest madármegfigyelő játszótér is a része.
 • A csoportokban zöld sarok és akvárium található, az emeleten akvárium és terráriumok. A Fürkész szobában természetismereti szertár és könyvtár várja a gyerekeket.
 • Az óvodakertben teknős medence, komposztálók, gyógynövény- és fűszerkertek, időjárás megfigyelő állomások, ivó kutak, süntanya, darázsgarázs, békavár, madárodúk, etetők és itatók segítik a gyerekeket a külső világ tevékeny megismerésében.
 • Lehetőség van arra, hogy néptánc, játékos angol, ovi-rocky vagy sport foglalkozást válasszanak a szülők gyermekeik részére.
 • Rendszeres a kapcsolatuk a Mókus suli erdei iskolával, a Zöld Híd alapítvány Öko- kuckójával, ahol környezeti nevelők foglalkoznak a gyerekekkel.

Nyugati Városrészi Óvoda Rácvárosi Tagóvoda

 • Az óvoda épülete, berendezése szép és esztétikus, természetes anyagokból készült bútorok, játékok vannak többségben. Az udvar nagy, fákkal, bokrokkal, természetes környezettel várja a gyermekeket.
 • Az óvoda Pedagógiai Programjában 20 éve a néphagyomány éltetésre került a hangsúly. A nevelési év során a jeles napok, az ünnepi szokások végig kísérik mindennapjaikat, játékos formában adják át tudásukat és egyben hagyományaikat a gyermekeknek,
 • Céljuk a múlt értékeinek átörökítése a gyermekek számára érthető formában, napjainkban is élhető, élményekkel teli öröm- és tudás forrásként használni múltunk örökségét, kincseit. Mindezekkel együtt építik be a mai kor elvárásait a gyermekek nevelése, fejlesztése során.
 • Híresek a családokkal közösen szervezett nagy mulatságaikról, melyek szüretkor, Pünkösdkor kerülnek megrendezésre. Betlehemest tartanak a Rácvárosi templomban, Vendel napi vásárt, Télűző mulatságot busókkal az óvodában. Sokat kirándulnak a Mecseken és a környéken.
 • Szeretnék a gyermeket gyermekségükben megerősíteni: a szülőkkel karöltve biztosítani a boldog, önfeledt, szabad gyermekkort. Felelősséggel a gyermek életét olyan alapokra helyezni, hogy majdan egészséges, igazságkereső, önmagukat vállaló, dönteni és szeretni tudó emberekké váljanak.

Nyugati Városrészi Óvoda Zipernowsky Tagóvoda

 • A Zipernowsky ovi, régebbi nevén Karikás ovi, a Nyugati Városrészi Óvodák egyik tagóvodája Uránváros szívében! Nincs szem előtt, kívülről nem is tetszetős, talán el is sétálnál mellette.
 • Azonban alapelveik között szerepel, hogy a külső nem minden. Szeretnek esélyt adni, megismerni, megismerkedni! Az 5 csoportos óvodában, csoportjaik mindegyike elfogadó, befogadó attitűdöt képvisel.
 • Jelenleg az öt csoportból négy homogén, azaz „tiszta”, azonos korosztályú gyerekekből tevődik össze, míg egy heterogén, „vegyes” életszervezésű csoportjuk van.
 • Az óvodába jelenleg több idegen nyelvű, nemzetiségi családból jövő gyermek is jár és a legnagyobb örömmel fogadják őket, mert társaikat hatalmas empátiára neveli a „más nyelvű” gyerekek elfogadása, szeretete.
 • Csoportszobáik jó elosztásúak, pedagógusaik elhivatottak, tapasztaltak, akik segítik a kezdő óvodapedagógusokat is.  Akad köztünk fiatal, fiatalabb és korából adódóan ízig-vérig óvó néni is.
 • Az ideális csoportlétszámok lehetővé teszik, hogy elegendő idő jusson egyéni fejlesztésre és csoportos tevékenységekre egyaránt. Időjárástól függően, minden nap szakítanak időt a levegőzésre, a szabadtéri játékra és tanulásra.
 • Az udvar meglepően zöld, igazi színfolt a környéken, sok lehetőséget adva a nagymozgásra, mozgásos tevékenységekre. Focipályájuk a fiúk-lányok, de még az óvó nénik nagy kedvence is.