A KTI Magyar Közlekedéstudományi és Logisztikai Intézet a Pécsi Tudományegyetemet, mint korábban Kerékpárosbarát Munkahely címet elnyert pályázót, felkérte a pedelec tesztprogramban való részvételre.
A tesztprogram célja az elektromos rásegítésű kerékpárok népszerűsítése a „Kerékpárosbarát” címet nyert pályázók körében, valamint a használattal kapcsolatos tapasztalatok összegyűjtése. Ennek során a Pécsi Tudományegyetem két munkatársa 2024. július végétől november végéig vállalta, hogy az elektromos rásegítésű (Pedelec) kerékpárokat munkába járásra használja, és a használattal kapcsolatos tapasztalatokat megosztja, illetve a valós kerékpározási körülményekből származó fogyasztásmérési adatokat összegyűjti.
„A Pécsi Tudományegyetem számára kiemelten fontos a fenntartható közlekedés előmozdítása, ezért az egyetem a PTE Zöld Egyetem Program részeként számos interaktív, egyben ösztönző kezdeményezéssel törekszik a kerékpáros közlekedés népszerűsítésére. Ennek ékes példája a PTE Zöld Egyetem Program keretében megvalósult „Járj dolgozni kerékpárral az egyetemre!” pályázat, melyet az egyetem munkavállalói körben hirdetett a PTE Sportiroda által biztosított 25 kerékpár ingyenes használatára. A pályázat sikerét az is jelzi, hogy a beérkezett pályázatok száma kétszerese volt a kiosztható kerékpárok számának. Ennek folytatásaként a tesztprogramhoz való csatlakozás is egyetemünk elkötelezettségét példázza a zéró emissziós közlekedés iránt. A sikerhez elengedhetetlen az egyetemi polgárok aktív részvétele. Ez egy közös ügy, amelynek célja a károsanyag-kibocsátás mérséklése, környezetünk védelme, emellett a parkolási gondok enyhítése az egyetemi telephelyeken” – emelte ki Decsi István, a Pécsi Tudományegyetem kancellárja.
„A Pécsi Tudományegyetem törekvéseiben meghatározó szerepet tölt be a környezeti fenntarthatóság égisze alatt álló zéró-emissziós közlekedés iránti érzékenyítés, kiemelten fókuszálva a kerékpáros közlekedésre. Környezetbarát, kényelmes, alaposan átmozgat, pénzt spórol, és még a csúcsforgalom is elkerülhető: ez csak néhány érv amellett, miért érdemes két keréken munkába járni” – tette hozzá Kulcsár Tünde, a Zöld Egyetem Program programkoordinátora.,