Advent 2024 Megnézem Pécsi útfelújítások 2023-2024Megnézem
Kezdőlap / Hírek / PTE / Új fejezetet nyit az oktatás és a gyógyítás együttműködésében a pécsi gyógyszerészkar és a Sanofi

Új fejezetet nyit az oktatás és a gyógyítás együttműködésében a pécsi gyógyszerészkar és a Sanofi

Az innovációt és a kreativitást elősegítő, a hatékonyabb tanulást, tudásmegosztást serkentő, közösségi térként is működő egyetemi tantermet alakítottak ki a Pécsi Tudományegyetem Gyógyszerésztudományi Karán, a Sanofi támogatásával. A több új funkcióval is kibővült helyiség a gyógyszergyártó és az intézmény szándékai szerint új fejezetet nyit abban, hogyan működhet együtt egy innovatív pharma-vállalat és egy egyetem. A Sanofi ezzel is megerősítette elkötelezettségét az oktatás és a gyakorlati tudás ötvözése mellett.

A valódi inspiráló környezetté alakult teremben a diákokat körülvevő hangulat és kényelem hozzájárul a hatékonyabb tanuláshoz és az új ötletek születéséhez. A munka során különös figyelmet fordítottak arra, hogy a szoba ne csak a tanulás helyszíne legyen, hanem egy valódi közösségi tér, ahol a diákok találkozhatnak, együtt dolgozhatnak és megoszthatják tudásukat.

A felújítás során a teret olyan eszközökkel és bútorokkal látták el, amelyek elősegítik a diákok közötti interakciót és együttműködést.

„Egy tudományos eredményekre, kutatásokra építő vállalatnak hosszú távú befektetés, emiatt üzleti szempontból is rendkívül fontos a tudomány és az oktatás támogatása. Örülünk, hogy egy olyan, világszinten is a vezetők között jegyzett gyártó, mint a Sanofi is osztja ezt a nézetet és aktívan részt vesz a jövő gyógyszerészeinek képzésében – mondta dr. Fittler András, a Pécsi Tudományegyetem Gyógyszerésztudományi Karának dékánja a terem március 22-i ünnepélyes átadóján.

Hozzátette, a Sanofi és a Pécsi Tudományegyetem közötti együttműködés közös célokon alapul, és évtizedekre tekint vissza. A közös munka nemcsak a gyakornoki programokra terjed ki, más területeken is megvalósul, így erősítve a hazai oktatás és a gyógyszeripar közötti kapcsolatot.

A pécsi gyógyszerészkar Rókus utcai K épületében kialakított terem falára felkerült Szent-Györgyi Albert híres idézete, mely így szól: „Felfedezni valamit annyit tesz, mint látni, amit mindenki lát, és közben arra gondolni, amire még senki.” 

Célunk, hogy az együttműködésnek köszönhetően a gyakorlati tudás és az oktatás ötvözésére mutassunk be egy olyan modellt, amelynek keretében a hallgatók komplex képet kapnak a gyógyszergyártás és fejlesztés világáról az ott számukra megnyíló lehetőségekről. Az érdeklődő diákok számára pedig  a gyakorlati képzés mellett szakmai fejlődési lehetőséget kínálunk a Sanofinál” – mondta az eseményen a cég részéről Kalotai Zoltán, gyártási kiválóság vezető.

A gyógyszeripari vállalat nagy hangsúlyt fektet a jövő generációjának képzésére, ennek jegyében hosszú évek óta szoros kapcsolatot ápol a magyarországi egyetemekkel. A cégnél már eddig is számos gyógyszerészeti és vegyészeti képzésben részt vevő egyetemista töltötte szakmai gyakorlatát. Több egyéb üzleti területen is aktívan működteti gyakornoki programját, jelenleg több mint 130 gyakornokot foglalkoztatnak. Az ipari területek mellett nagyszerű lehetőségeket nyújt a vállalat kereskedelmi központja és a dinamikusan fejlődő globális szolgáltatóközpontja is, ahol számos szakmai területen nyílik lehetőség belekóstolni egy globálisan működő nagyvállalat nemzetközi világába.

A Sanofi nem csak gyakorlati lehetőségeket kínál, a hallgatóknak szakdolgozatok írásához is segítséget nyújt cégbeli mentorok bevonásával. Rendszeres résztvevői az egyetemi nyílt napoknak és állásbörzéknek, ahol az érdeklődők betekinthetnek munkájukba és közvetlenül kapnak információt az aktuálisan nyitott pozíciókról. A gyakornoki program nemcsak tapasztalatszerzést, hanem fizetett szabadságot és különféle képzéseket is kínál a résztvevők számára, ami a piacon kiemelkedőnek számít, tavaly pedig átadták az első „Év Gyakornoka Díjat” is. A gyakornoki idő végén sok esetben állandó munkalehetőséget kínál a vállalat a diákok számára. 

Az újonnan felújított tanterem átadása és a folyamatos együttműködés fontos lépés a Sanofi hosszú távú célja felé, mely a következő generációk tudásának és készségeinek fejlesztését tűzte ki célul.

A teremátadón Domboróczky Dóra gyógyszerész, a gyógyszercég egykori gyakornoka, jelenleg pedig munkavállalója osztotta meg tapasztalatait a vállalatnál töltött időről. Mint mondta, rengeteget tanult nemcsak a gyógyszeriparról, de a csapatmunkáról és a problémamegoldásról is, a céges mentorprogram pedig segített abban, hogy jobban megérthesse a gyógyszerfejlesztés folyamatát.

A Sanofiról

Innovatív nemzetközi biotechnológiai vállalatként az a cél vezérel minket, hogy jobbá tegyük az emberek életét. Ennek érdekében fáradhatatlanul kutatjuk a tudomány csodáit. 91ezer munkatársunkkal a világ 90országában elhivatottan dolgozunk azért a nem kisebb célért, hogy innovatív megoldásainkkal alapjaiban alakítsuk át az orvoslás gyakorlatát, és eredményeinkkel elérhetővé tegyük a korábban elérhetetlent. Világszerte milliók számára kínálunk gyógyító és életminőséget javító terápiás megoldásokat és fertőzésektől védő, számos esetben életmentő vakcinákat, miközben törekvéseink középpontjában a fenntarthatóság és a társadalmi felelősségvállalás áll.

A Sanofi Magyarországról

Európai viszonylatban is számottevő jelenléttel rendelkezünk Magyarországon, amely a hazai gyógyszergyártás több mint 100 éves tradíciójára épít. Árbevételünket tekintve az ország második legnagyobb gyógyszergyártója vagyunk*. Az exportőrök ranglistáján a 22. helyen állunk, az éves árbevétel tekintetében pedig a 34. legnagyobb cég vagyunk Magyarországon**.

Közel 2000 munkavállalót foglalkoztatunk a gyógyszergyártás, a kereskedelem, a klinikai vizsgálatok, és az üzleti szolgáltatások területén. Tevékenységünkkel jelen vagyunk Budapesten, Veresegyházon és a Miskolc melletti Csanyikvölgyben. Legyen szó nemzetközi üzleti szolgáltatásokról vagy éppen ampullagyártásról, munkatársaink minden szakterületen innovatív, nemzetközi szinten is kimagasló minőségű munkát végeznek.