Pécsi útfelújítások 2023-2024Megnézem
Pécs: a Mi városunk kiadványMegnézem
Kezdőlap / Hírek / Városi hírek / Elismerésben részült Pécs számos városmarketing programjával

Elismerésben részült Pécs számos városmarketing programjával

Az idei évben tizenhárom díjjal és egy különdíjjal jutalmazta Pécs városát, a pécsi önkormányzat cégeit a Magyar Marketing Szövetség. A díjakat az érintett szervezetek vezetői, képviselői a Marketing Summit Konferencia keretében vehették át a Várkert Bazárban.

Kilencedik alkalommal került meghirdetésre a Magyar Marketing Szövetség és a Miskolci Egyetem Marketing és Turizmus Intézete szervezésében a Városmarketing Gyémánt Díj. Ebben az évben rekordszámú pályázat érkezett be, összesen 183 városmarketing programmal pályáztak közel 40 városból. A pályázatokat egy 50 fős független szakmai zsűri bírálta el, akik a meghatározott bírálati szempontok mellett a színvonalasnak ítélt városmarketing tevékenységeket díjazta.

Pécs városa részéről olyan városmarketing programok nyertek Városmarketing Gyémánt díjat, amelyekkel tudatosan, közvetlenül hozzájárultak városunk imázsának, ismertségének és elismertségének növeléséhez, valamint a városi közösséget támogatták, segítették. A nyertes városmarketing programokat Pécs Megyei Jogú Város Gazdaságfejlesztési Főosztálya mellett a BIOKOM NKft., a Zsolnay Örökségkezelő Nkft., a Tettye Forrásház Zrt., PSN Zrt. és a Pécsi Vagyonhasznosító Zrt. valósították meg.

Marketingstratégiai, márka és identitásépítési, arculati program

 • Pécs város arculata, márka koncepciója (benyújtó: Pécs Megyei Jogú Város Önkormányzata)
 • ArtPécs: pécsi képzőművészeket bemutató weboldal (benyújtó: Pécs Megyei Jogú Város Önkormányzata)

Rendezvény-esemény kategória (Event-marketing)

 • Tour de Hongrie Pécs (benyújtó: PSN Zrt. és Pécs Megyei Jogú Város Önkormányzata)
 • VII. Zsolnay Fényfesztivál 2023 (benyújtó: Zsolnay Örökségkezelő Nkft.)
 • Városi Gyereknap 2023 (benyújtó: Zsolnay Örökségkezelő Nkft.)
 • Lokart 2023 (benyújtó: Zsolnay Örökségkezelő Nkft.)
 • 10. Szamárfül családi fesztivál (benyújtó: Zsolnay Örökségkezelő Nkft.)
 • Gombák földjén kiállítás (benyújtó: Pécsi Vagyonhasznosító Zrt.)

Marketingkommunikációs megoldások és tartalom kategória

 • Pécs életre szól- Kiadvány (benyújtó: Pécs Megyei Jogú Város Önkormányzata)
 • Fenntarthatóságban utazunk-Pécs (benyújtó: Pécs Megyei Jogú Város Önkormányzata)
 • Rauch János Városi Sirkert Megújítási Program-temetői weboldal (benyújtó: Biokom Nkft.)
 • Bokortól a Latrináig és a csatornáig- Szennyvizes Bemutatóterem (benyújtó: Tettye Forrásház Zrt. )
 • Ne etesd a csatornaszörnyet! (benyújtó: Tettye Forrásház Zrt. )

A „Városmarketing nagykövete” különdíjat  idén is Pécs város kapta. Ez a szakmai zsűri által odaítéltet különdíja 2023. évi Városmarketing Gyémánt Díj pályázat legaktívabb, legpéldamutatóbb nevezőjének járó elismerés. A szervezők ezzel a különdíjjal értékelték városunk elkötelezettségét a város fejlesztését szolgáló hatékony, sikeres városmarketing tevékenység irányába.

Pécs idén is újra megmutatta, hogy a város önkormányzata, cégei képesek  komlplex és összehangolt marketingtevékenységet folytatni, mellyel évről-évre eredményesebbé válhat városunk.

Köszönjük minden résztvevőnek a kitartó és áldozatos munkáját!

Kepernyokep 2023 09 21 121759