Pécsi útfelújítások 2023-2024Megnézem
Tour de Hongrie 2024Megnézem
Kezdőlap / Hírek / Sport / Két paralimpiai kvóta és értékes helyezések a paraúszó vb-n

Két paralimpiai kvóta és értékes helyezések a paraúszó vb-n

Konkoly Zsófia két kvótát érő helyezéssel, egy világbajnoki címmel és egy ezüstéremmel, valamint két döntős helyezéssel zárta a manchesteri paraúszó világbajnokságot. A PSN Zrt. – Pécsi Sportiskola másik úszója, Iván Bence pedig egy hetedik helyezést ért el.

Konkoly Zsófia zseniális úszással lett világbajnok, Manchesterben. A PSN Zrt. – Pécsi Sportiskola paralimpiai bajnok úszója a 200 méteres vegyesúszás SM9-es kategóriában ért elsőként célba és megvédte világbajnoki címét. Aztán világbajnoki címe mellé, egy ezüstérmet is szerzett Zsófi a világbajnokságon. A PSN Zrt. – Pécsi Sportiskola másik úszója, Iván Bence 200 méter vegyesúszásban a hetedik helyen zárt. Zsófi még két versenyszámban, 400 méter gyorson és 100 méter háton indult. Míg előzőben negyedik, utóbbiban hetedik lett. Bence 100 méter mellúszásban nem jutott döntőbe.

Konkoly Zsófia két paralimpiai kvótát szerzett a világbajnokságon.

Gratulálunk a sportolóknak és edzőjüknek, Jancsik Árpádnak!