Pécsi útfelújítások 2023-2024Megnézem
Kezdőlap / Hírek / Városi hírek / Siklósi út - közlemény

Siklósi út - közlemény

Mint ismert, az utóbbi évek egyik legnagyobb állami víziközmű-fejlesztése zajlik városunkban. Ennek keretében Aranyosgadány, Bicsérd, Kökény, Szalánta és Zók települések teljeskörű, valamint Kozármisleny és Pécs egyes utcáinak csatornázása zajlik.

A beruházás a legnagyobb fennakadást a közlekedésben a Siklósi úton, az Északmegyer dűlői csomópontnál okozza. Szeptember 28-a óta a belváros felé közlekedők csak egy sávot használhatnak, ami a reggeli csúcsforgalomban jelentősen igénybe veszi sok pécsi türelmét.

Pécs város vezetése egyeztetett az állami beruházás kivitelezőjével. A cég tájékoztatása szerint nemcsak hosszított műszakban, de hétvégén is dolgoznak a területen. Arról biztosították Pécs önkormányzatát, hogy a tervezet 3-3,5 hét helyett a várakozásaik szerint rövidebb idő alatt befejezik a kivitelezést.

A beruházást az állam végzi, és a környező települések fejlődését szolgálja. Mégis városunk lakóitól igényel türelmet, hiszen Pécs a régió és a térség központja.

Köszönjük a megértésüket!

Pécs Megyei Jogú Város Önkormányzata