A Bogázs egy négytagú pécsi csapat, jelen felállása az utóbbi évben jött létre. A zenekar klasszikus alapokra épülő fúziós stílust képvisel, melyben népzenei, pop -és jazzelemek is megjelennek. Hangszerelése különleges, hiszen a 4 zenész több hangszeren is közreműködik. 2025 júliusában jelent meg első nagylemezük „Szembenézek” címmel, melyet már élőben is hallhat a közönség a koncerteken.
A Léda The Second 2024 november óta fennálló zenei formáció, amely ismert a pécsi zenész életben. Az elejétől kezdve akusztikus vonalon mozgó duó ez idő alatt kibővítette stílusjegyeit az alternatív rockkal is. Saját dalaik mellett feldolgozásokat játszanak, ezzel színesítve a hallgatói élményt. Céluk, hogy újat alkossanak, ami örömet okoz a hallgatóknak. Ha szereted az egyedi, játékos, mégis szentimentalizmusba bújtatott zenét, akkor gyere, és élj meg velük együtt minden érzelmet a koncertükön!
Miért kihagyhatatlan?
-Egyedi fúziós hangzás – a Bogázs klasszikus alapokra épülő fúziós zenét játszik, amelyben népzenei, pop- és jazzelemek is megjelennek – ritka és izgalmas kombináció
-Két pécsi zenekar, két világ, egy este – a Léda The Second érzelmes, játékos akusztikus–alternatív hangulata és a Bogázs műfajokon átívelő világa tökéletes kontrasztot alkot.
-Tökéletes lehetőség kiszakadni egy estére a hétköznapokból.
-Az élő zene, mindig különleges élmény
Ínyenc falatokat is ajánlunk az előadás mellé:
Sült Sajttál Mártogatósokkal – válogatott sajtok aranybarnára sütve, kívül roppanós, belül krémesen lágy állaggal. Háromféle házi szósszal kínáljuk:
- Magos – enyhén mustáros, pirított magvakkal
- Chilis – pikáns, fűszeres élmény
- Mangós – egzotikus, gyümölcsösen lágy kíséret a sajt mellé
Nachos Tál: – könnyű, mégis ellenállhatatlan rágcsálnivaló a színházi élmény mellé. Ropogós tortilla chips, háromféle mártogatóssal:
- Selymes cheddar sajtszósz
- Friss, fűszeres paradicsomsaláta (pico de gallo)
- Krémes, enyhén fokhagymás tejföl
Zöldség Mártogatós Tál – könnyed, frissítő választás az egészséges falatok kedvelőinek. Friss, ropogós zöldségek válogatása – répa, uborka, kaliforniai paprika, zellerszár – kétféle házi szósszal:
- Kapros-joghurtos mártogatós
- Fokhagymás-tejfölös krém
Az előadás előtt van lehetőség a tálak elfogyasztására a bisztróban, az előadás előtt kérjük kedves vendégeinket, hogy 1 órával korábban érkezzenek.