Pécsi útfelújítások 2023-2024Megnézem
Pécs: a Mi városunk kiadványMegnézem
Kezdőlap / Hírek / Sport / Thibou Nys a Tour de Hongrie győztese

Thibou Nys a Tour de Hongrie győztese

ELŐZMÉNY

Érkezik a tour mezőnye – már szombaton is a kerékpárosoké volt a város

Az idei Tour de Hongrie kerékpáros körverseny május 8. és 12. között zajlik. Pécs ezúttal az ötödik, végső szakasz befutóvárosa, ami óriási megtiszteltetés, hiszen eddig csak Budapest kapta meg ezt a lehetőséget.

A hétvégén a Pécsi Hőerőmű Bike Weekend programjai várják az érdeklődőket a Széchenyi téren és a Kossuth téren.

PTE szurkolói zóna a PTE Fogászati Klinika előtt a Szigeti úton: Tour de Hongrie – Szurkolj a PTE-vel a Szigeti úton! | Városunk Pécs (pecs.hu)

ChilLiget a Mandulás-ligetben: ChilLiget – Tour de Hongrie szurkolói zóna | Városunk Pécs (pecs.hu)

Bárány úti szurkolói zónában pedig a pécsi bárányokkal szurkolhat mindenki!


Célba ért a II. Zsolnay Kupa, díjátadója élőben az alábbi linken követhető:


Idén nemcsak a vasárnap szól a tourról, hanem már szombaton is igazi kerékpáros csemegékkel készültek a szervezők. A Pécsi Hőerőmű Bike Weekend első napja Tüskésréten indult a pump track pályán. Összesen 34-en indultak futóbiciklivel, rollerrel és kerékpárral az első alkalommal meghirdetett amatőr versenyen. A legfiatalabb nevező 2014-ben született, de a gyerek korosztályokon kívül U19-es, felnőtt és szenior sportolók is pumpáltak szombaton. A regionális versenysorozat május 18-án, Szekszárdon folytatódik.

Hír forrása: PSN. Zrt.