Skip to main content
Kezdőlap / Programok / Tárgyak, Titkok, Történetek

Tárgyak, Titkok, Történetek

Utazás az afrikai művészet világába – a Pécsi Tudományegyetem International Seasons „Afrikai Napok” eseménye

Különleges utazásra hívjuk a közönséget Pécsett. Megnyílik a Tárgyak, titkok, történetek – Utazás az afrikai művészet világába című kiállítás az Afrika Napok eseménysorozat részeként. A tárlat Szilasi Ildikó Hermina (PhD) afrikanista, az Utazz Afrikába Utazási Iroda alapítójának gyarapított magángyűjteményéből ad közre válogatást.

A gyűjtő két évtizede járja Afrikát, és elsősorban a Kongói Demokratikus Köztársaságból gyűjt néprajzi és hétköznapi használati tárgyakat. A tárlat ritka bepillantást enged Közép-Afrika gazdag tárgyi kultúrájába, szimbolikus világába és vizuális örökségébe.

A kiállításon láthatók lesznek többek között kongói pende maszkok teljes rituális öltözetükkel együtt, hiszen ezek valódi jelentése csak így tárul fel igazán. Megjelennek királyi regáliák és presztízsszimbólumok is Kongó szívéből, a Kuba Királyság területéről. Kuba rafia szöveteket is láthatunk, amelyek rendkívül összetett technikával készülnek. A tárlat érdekessége, hogy nemcsak a bemutatott tárgyakat helyezi a középpontba, hanem magát a gyűjtés folyamatát is. A kiállítás szövegei betekintést adnak a tárgyak megszerzésének körülményeibe, valamint a gyűjtéshez kapcsolódó kalandos tereptörténetekbe is.

A kiállított magángyűjteményi darabok mellett populárisabb maszkok és néhány szobor is helyet kap a tárlatban, amelyek a kiállítás teljes ideje alatt megvásárolhatók.

Szervezők: PTE Nemzetközi Igazgatóság

A kiállítás ingyenesen megtekinthető.